WordPress nedir ? WordPress nasıl kullanılır ?

wordpressWordPress dünyada en çok kullanılan blog yönetim sistemidir. Aslında kendisi boş bir ev gibidir, fakat içini doldurabileceğiniz onlarca eklenti, bileşen, tema vardır. Şimdi bu söylediklerim bu konu hakkında hiç bilgisi olmayanlar için havada kaldı biliyorum, derinlere inelim…

Bir site kurmak istediğinizde ihtiyacınız olan 2 şeyden sitemizde daha önce bahsettik(hosting ve domain). Bunlardan bahsederken bunları alınca işin birmeyeceğini, kişisel yada kurumsal sitenizin kurulabilmesi için birde yazılıma, temaya ihtiyaç olduğundan bahsetmiştik. Bu yazılım ve tema ihtiyacınızı karşılayan sisteme wordpress diyoruz. Joomla gibi farklı yönetici sistemleri mevcut fakat en kullanışlısı bu olduğundan bundna bahsediyoruz bu yazımızda.

WordPress ücretli mi ?

WordPress tamamen ÜCRETSİZ bir sistemdir. Hatta şöyle ki, bu sistemdeki eklentiler, temalarda ücretsizdir. Temalar ve eklentiler ile ilgili yazılarımızı Web Master bölümümüzden okuyabilirsiniz.

WordPress nasıl kurulur ?

WordPress kurulumunu hosting aldığınız firmaya yaptırınız. Firmaların%90 ı wordpress kurulumunu ücretsiz olarak yapmakta. Veya 5-10 lira gibi bir ücrete bu işi yapan pek çok kişi mevcut.

WordPress için hangi hosting paketinden alınmalı?

WordPressi kullanabilmeniz için linux hosting paketlerinden birini seçmeni gerekmektedir.

Yani bir web sitesi kurmak içni bir hosting, bir domain ve birde wordpress yazılımına ihtiyacınız var. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ