Sherlock Holmes Kitap Serisi

sherlock-holmes-set-5-kitap_avatar_orj

Tür: Macera, Suç, Dedektif, Cinayet, Polisiye

Serideki Kitaplar

1- Akıl Oyunlarının Gölgesinde
2- Suç Detayda Saklıdır
3- Şüphe Asla Uyumaz
4- Gerçekler Kanıt İster
5- Aklın Şüphesi Suçun Gerçeği

Teknik Bilgi : “İnsan beyninde çözülemeyecek kadar zor, tahmin edilemeyecek kadar karmaşık duygular ve arzular vardır. O arzuların karanlık olanlarına gelince; işte onlar oldukça soğuktur ve kişiyi adeta buzdan bir kütleye çevirir. Gözleri kör eden bu ürkütücü ruh halleri, insanın aklının ucundan bile geçiremeyeceği şeyleri yapmasını sağlar.

Benim işim, karanlıkta kalmış bu insanların yol açtığı kötülükleri sona erdirmek. Suçluları ayrı ayrı çözümlemeyip, her kılığa bürünebilme yeteneğimle doğru izlerin peşinden gittiğime inanıyorum. Uyguladığım yöntemler ise, en az izini sürdüğüm suçlular kadar farklı. Ve şunu bilmenizi isterim ki, kesinlikle hepsi işe yarıyor…”

Sherlock Holmes

Kendi Düşüncem: Okuduğum ve takip ettiğim kitaplar arasında en iyileriden birileridir. Birçok ülkede yayınlanmış ve binlerce baskısı çıkmıştır. Hatta ve hatta filmleri bile olan bir dedektif maceraların anlatıldığı hayali karakter olan Sherlock Holmes her kitapta ayrı ayrı maceralara yelken açmıştır.

Kitaplardan şöyle bahsedeyim her kitabın içinde kısa kısa hikayelerden oluşuyor ve Sherlock Holmes’ın dedektif maceralarını ve başarılarını anlatan bölümler birbirinden bağımsız olarak bir kitap olarak piyasaya sürülmüştür. Her bölümde farklı hikayeler okuyor ve maceraya Sherlock Holmes ile birlikte sizde katılıyorsunuz. Bazen bir bakıyorsunuz bir elmas arıyor bazen bir cinayeti çözmeye çalışıyor bazen ise ilginç şaka ve espiri anlayışıyla sizleri eğlendirebiliyor.

Bana Göre Olumsuz Yönleri: Kitapta bağımsız hikayeler ve bölümler toplanmış bir yerden sonra kitabın ortalarına gelince sıkabiliyor çünkü hikayeler hep aynı tarzda ama farklı konularda işlenmişler. Her zaman bir şeylerin peşinde olan ve sorunları hep çözen Sherlock bazı bölümler sıkıcı ve sanki tekrar ediyormuş gibi gelebiliyor.

Sorular&Cevaplar:

sherlock holmes kitap serisi| sherlock holmes serisi| sherlock holmes kitapları| sherlock holmes kitap| sherlock holmes kitap sıralaması| sherlock holmes kitap serisi sıralaması| sherlock holmes kitapları sıralaması| sherlock holmes 1 kitap| sherlock holmes tüm kitapları| sherlock holmes serileri|
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ