Mercedes A45 AMG Fiyat, İncelemesi, Özellikleri, Yakıt Tüketimi

mercedes a45 amg

MOTOR, ÖZELLİKLER, YAKIT TÜKETİMİ VE FİYAT

Mercedes a sınıfı iyice kaslandırdı ve turbo sayesinde, standart Porsche 911 Carrera’dan fazla beygir gücüne I sahip ateşli hatchback’i yarattı. 360 HP gücündeki A 45 AMG, Porsche’nin yarı fiyatına satışa sunulacak, Geçen yaz prototip ile deneme sürüşü yaptığımız zamanlarda, Mercedes yaklaşık olarak 40000 pound civarı bir fiyat tahmininde bulunmuştu ama şimdi resmi yenilenen haberlere göre, temmuz ayında Ingiltere’de satışa çıktığında, 35.000 pound gibi bir rakama sahip olacak. Ülkemizde a45 amg’nin satış fiyatının 165 bin 800 TL olacağı açıklandı.

2013 mercedes a45 amg29.995 pound fiyat etiketine sahip BMW M 135i sağ olsun, Mercedes fiyatım 39.950 pound olan Audi RS3 ten aşağı çekti. BMW 3.0 litre sıralı altı silindir ile çalışırken. Mercedes sadece 2.0 litre ve 4 silindirli. Ancak 360 H P üretimi. 2.0 litre seri üretim otomobiller içinde rekor sayılabilecek bir derece. BMW’nin  320 HPsini geride bırakıyor ve o- 1oo km/s hıza 4.6 saniyede ulaşarak,1 Serisini yarım saniye farkla geçiyor. Buna karşın, resmi ekonomi rakamları, 17.5 km’de 1 litre benzin tüketimi olduğunu ve CO2 salınımının 161 g/km olduğunu gösteriyor.

Olağanüstü hızlanma rakamlarına erişebilmek için (Ki bu rakam Porsche 911 ile örtüşüyor), Mercedes, gerekli çekişi yakalamak adına, arka mili ön tarafın üzerine yerieşti mı iş. Bu da A Sınıfını arkadan itişli BMW ’den oldukça ayırıcı bir özellik halini alıyor. Aynı derecede gerekli ve özel transmisyon ise yedi kademeli çift kavramaya sahip bir ünite.

Böyle güçlü bir canavar için, A45 AMG şaşırtıcı derecede ölçülü bir görüntüye sahip. A 250 sportun AMG gövde kitli versiyonunu görmüştük ki bu A45 iin 2.0 litre turbo standart motoru ile destekleniyordu. Bu vahşi aktarma organlarına yapılmış makyaj, dış görünümü içine almıyor. TURBO AMG kanat amblemi oldukça sade görünüyor ama seçenekler ile A 45 m izi daha yüksek sesle konuşturabilirsiniz. Arka taraftaki kibar spoyleri, büyük AMG kanadı ile değiştirebildiğiniz gibi, standart gri titanyum 18 inç alaşım jantları da, 19 inç opsiyonel parlak siyah jantlar ile yenileyebilirsiniz. Ön spoylerde karbon fiber ile, aynı şekilde kapı boyunca uzanan kenar eteklerde duran paneller ve arka rüzgarlık da değişebiliyor. Motor özelliklerinden opsiyonel takla kafesine kadar her şey, bu hatchbacke AMG’nin sadece nefesinin deymediğini ayrıca yiyip bitirdiğini gösteriyor. AMG nin tasarladığı A Sınıfı muhteşem olmalı. V8 motorlu ağabeyleri kadar denemeye değer gözüküyor.

ÇEKİŞ SİSTEMİ

Dört tekerlekten çekiş düzeneği, tıpkı VW’nin Haldex sistemi gibi çalışıyor. Standart sürüşte, arka mil devreden çıkarak gücü ön lastiklere iletiyor. Normalde, bu geçiş sadece bir kayma tespit edildiğinde gerçekleşiyorken. Mercedes’in 4 MATIC sistemi, eğer sürücünün keyif aldığını tespit ederse, gücün % 50 sini arkaya gönderiyor. Hız artışı, dönüş gücü, hızlanma ve manevra açısını  tetikliyor.

Mercedes-A45-AMG iç mekanİÇ MEKAN

A45 AMG’nin içinde Alman spor renkleri uçuşuyor: Gümüş vurgulu ve kırmızı parıltılara sahip siyah renk. Standart spor koltuklar, Artico marka el yapımı deri ile sarılmış durumda, emniyet kemerleri kırmızı ve ön panel döşemesi sahte karbon fiber. A Sınıfının tablet benzeri ekranı, yarış zamanlayıcısı içeren AMG menüsü ile birlikte geliyor.

A45’de manuel transmisyon olmayacak. Yedi kademeli çift kavramalı şanzıman şehirdeki tek dostunuz. Üç sürüş programı sunuyor: C. kontrollü verimlilik anlamına geliyor. Ekonomik demenin değişik bir yolu. Sport ve Manuel için de Mercedes bize. SLS GT’yi yakalamak için vites geçiş sürelerini hızlandırdığını söylüyor. Aynca launch kontrol sistemi de sunuyor. Bu özellik, genç yarışçıları sevindirecektir.

Dört kapılı CLA coupe, A Sınıfı platformunda ve AMG’nin elinden geçecek. AyNI aktarma organlanı kullanacak, ancak CLA45 AMG’nin fiyatının yaklaşık 3.000 pound fazla olması bekleniyor.

 

 

 

Sorular&Cevaplar:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ