KPSS B Ne Zaman Yapılacak? 2013-2014-2015

Bazı internet sitelerinde yapılan haberlere göre KPSS – B sınavının 2013 yılında yapılacağı yazılmaktadır. Hatta bazı KPSS dersaneleri KPSS-B nin 2013 yılında yapılacağını beyan edip kurslarına öğrenci kaydı yapmaktadırlar.

Şu önemli bilgiyi hatırlatmalıyız ki KPSS-B sınavı 2 yılda bir yapılan bir sınavdır ve son iki hanesi çift olan yıllarda gerçekleştirilmektedir.

Özetle son olarak 2012 yılında gerçekleştirilen KPSS-B nin bir sonraki sınavı 2014 yılında olacaktır.

Sadece KPSS Lisans sınavı her yıl düzenlenmektedir. Bu karışılıktan faydalanmak isteyen kişilere prim vermemeli, yanlış bilgiler alarak kendi emeklerimizi de heba etmemeliyiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
 1. d.sinan özdemir diyor ki:

  bn su anda aöf işletme 3.sınıftayım 2014’ün hazıran ayında aöf lisans 4 yıllık bitecek. ama kpss basvuru tarıhlerı nısanın son haftasına kadarmıs sımdı bn lisans mezunu olarakmı kayıt yaptıracam onlısans olarakmı cunku bn polıslık ıcın gırecem kpss ye bılgılendırırsenız sevınırım tesekkur ederimmm

  1. admin diyor ki:

   Fakülteden bilgi alarak geçici mezuniyet belgesi alabilirsin. Mağdur etmiyorlar. Kpss sonuçları açıklanana kadar mezun olacağın için onu bir sorun olarak görmüyorlar. Tabii geçici mezuniyet belgesi vermeden önce notlarını ve derslerini inceleyebilirler okulu bitirip bitiremeyeceğine göre davranabilirler.

 2. kübra diyor ki:

  2yıllık bı üni. Okuyrm 1bucuk sene uzadı okulum. Ve ben kpssye hazrlanıyrm sınava grdıgımde Bu 1bucuk donem bıttıgınde dıplomayı alamıyorum yarım donem daha beklemek zorundayım. Dıyelım kı ben gereken puanı yaptm ama henuz dıplomamı almamadıgım ıcın tercıh yapamıyormuyum gecıcı bı belge olablrmı veya

BİR YORUM YAZ