2014 YGS Nasıl Olacak?

2014 yılı sınav sistemi ile ilgili eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamalardaki değişiklikleri yeni Bakan Nabi Avcı’nın uygulayıp uygulamayacağı merak konusu.

Gelin birlikte Dinçer 2014 Sınav sistemi ile ilgili neler demişti birlikte hatırlayalım.

Dinçer, YGS yerine, yılda dört sınava girme hakkı tanıyacak yeni sistemin 2014’te başlatılacağını açıklamıştı. Dinçer, ‘olgunlaşma sınavı’ mantığıyla TOEFL’a benzettiği yeni sistemde; üç ay arayla yapılacak dört sınavdan en yüksek puanın esas alınacağını söylemişti.

Genel olarak bakıldığında öğrencilerin lehine görünen değişiklikleri Nabi Avcı’nın uygulayıp uygulamayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
  1. lidya diyor ki:

    yeni sistem ygs içinde geçerli olacak mı

  2. pınar diyor ki:

    yeni sistemden hiç birsey anlamış değiliz biri çıkıp net bişey anlatsın!!!!!!!!! bu sınavları çocuk oyuncağı gibi değiştiriyorlar olan kimseye değil okuyan öğrencilere oluyor…milli eğitim bakanlığına sesleniyorum sizin cocuklrınız yok mu ?? öğrencilerin pisikolojılerını anlayabiyormusunuz sırf kazanamadılar die intihar eden oluyor sizlere sesleniyoruz öğrencilere kulak verin dinleyin öğrencilerin fikrini düşüncelerinde alın onlar naıl düşünüyor 2 senedir giriyorum ve kazanamıyrum isyan ediyorm artık yeter durun bir yerde!!!!!!!

  3. murat diyor ki:

    nasıl birşeysiniz nasıl bir yönetmenliktir bu yaptıgınız olay YGS Y-andık Geçemedik S-ınavı mı bu çözemedim ögrenci kendiini bir yol çiziyor o yolda ilerlemeye gidiyor sınava bir ay kala pat sistem degişti ögrencilere sordunuz mu sanki MEB adı üztünde milli egitim bakanlığı böle birşey yok be eğitimi siz alamamışsınız ki bize veriyorsunuz yakıyorsunuz gençleri bizleri gençler bu ÜLKEYİ bir yere getirebilir ancak bizi de ANLAYIN …!!!!!!!!!!

BİR YORUM YAZ