2013-2014 TEV Öğrenci Bursu Başvuruları Ne Zaman?

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 2013-2014 eğitim-öğretim yılında 9 bin 500 öğrenciye burs sağlayacak.

Bu özelliklere sahip öğrenciler 20 Eylül-20 Ekim arasında “www.tev.org.tr” adresinden burs başvurusu yapabilecek. 

TEV’den yapılan açıklamada, 1967’den bu yana Türkiye’nin aydınlık geleceği için eğitime destek veren vakfın, yeni eğitim-öğretim yılında da maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere destek olmaya devam edeceği belirtildi.

Vakfın, kuruluşundan bu yana yurt içinde yaklaşık 200 bin gence eğitim desteği verdiği vurgulanan açıklamada, Türkiye’nin en köklü vakıflarından TEV’in bu yıl 9 bin 500 öğrenciye burs sağlayacağı aktarıldı.

TEV’in 2013-2014 öğretim döneminde yurt içinde maddi desteğe ihtiyacı olan meslek lisesi öğrencilerine aylık 150 lira, üniversite öğrencilerine aylık 400 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 700 lira ve doktora öğrencilerine aylık bin lira burs vereceği bildirildi.

Yüksek öğrenim bursuna başvuracak adaylarda bazı özellikler arandığı aktarılan açıklamada, yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak, ara sınıflardaki öğrenciler için başarısız dersin bulunmaması veya genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2.5 olup, bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak gibi şartlar gerektiği kaydedildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ